יוני 13, 2024

לא מעט ילדים בגילאים שונים סובלים מבעיות בריאותיות אלו ואחרות, למרבה הצער. כהורים, אנחנו תמיד רוצים להעניק לילדים שלנו את הטוב ביותר, ולעזור להם בכל דרך אפשרית להתמודד עם הבעיות והאתגרים עימם הם מתמודדים. התחום של טיפולי פיזיותרפיה לילדים כולל כיום כמה וכמה תחומי טיפול שונים, המסייעים משמעותית לאינספור ילדים בארץ ובעולם.

אילו סוגי טיפולים ותתי תחומים שונים ניתן למצוא בתוך העולם של טיפולי פיזיותרפיה לילדים? אלו הם סוגי טיפולים שחשוב להכיר כי קיימים ומוצעים בארץ, טיפולים אשר עשויים להקל ולסייע משמעותית לילדים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות או פציעות פתאומיות –

פיזיותרפיה נשימתית לילדים – ילדים רבים נולדים עם בעיות שונות במערכת הנשימה, או מפתחים בעיות שכאלו במהלך שנות הילדות. אסטמה היא אחת הדוגמאות הנפוצות והמוכרות, אך גם דלקת ריאות חריפה עלולה לגרום לקשיים נשימתיים, כמו גם מחלות ובעיות כרוניות נוספות.

טיפולי פיזיותרפיה נשימתית לילדים כוללים טכניקות ותרגילים שונים אשר מסייעים לילדים להתמודד עם הבעיות הנשימתיות מהן הם סובלים, כמו גם עבודה עם ההורים על מנת שיוכלו לעבוד עם הילדים על התרגילים הללו גם ללא נוכחות המטפל/ת.

פיזיותרפיה לטיפול בעקמת ילדים – אחוז בלתי מבוטל מאיתנו נולדים עם עקמת ילדים ברמת חומרה כזו או אחרת. ניתן לזהות עקמת ילדים על פי מראה חיצוני (למשל – כתפיים או שכמות לא באותו הגובה, אגן נוטה לצד מסוים וכיוצ"ב) אך חשוב כמובן גם לאבחן בצורה מסודרת אצל אורתופד ילדים ואף לגשת לאבחון יציבה אצל פיזיותרפיסט ילדים מומחה

במסגרת טיפולי פיזיותרפיה לילדים לטיפול בעקמת כדאי להכיר טיפול באמצעות שיטת SCHROTH, המסייעת לילד ללמוד לתקן את היציבה שלו בעצמו באמצעות תרגילים, ולמנוע המשך החמרה של מצב העקמת.

פיזיותרפיה לילדים לטיפול ברצפת האגן – טיפולי פיזיותרפיה לילדים לרצפת האגן מתמקדים בילדים המפתחים בעיות בעשיית צרכים ושליטה על סוגרים, בעיות דוגמת בריחת צואה, הרטבת לילה וחרדת אסלה. בעיות אלו עשויות להתפתח ממגוון סיבות שונות, כמו גם ללא סיבה מובחנת וברורה. פיזיותרפיסט המתמחה בתחום זה ינסה לאבחן את מקור הבעיה, להציע פתרונות ולהתוות דרך טיפולית שתאפשר לילד להתמודד עם הבעיה.

טיפולי פיזיותרפיה לילדים עם אוטיזם – גם ילדים עם אוטיזם זקוקים במקרים רבים לליווי וטיפול פיזיותרפיסטי מקצועי, כתלות כמובן בסוג ורמת חומרת האוטיזם, ומצבם הגופני. במקרים רבים סובלים ילדים אוטיסטים מבעיות בשיווי המשקל, עיכוב בהתפתחות המוטורית, טונוס שרירים נמוך המקשה על ההתנהלות היומיומית, בעיות ביציבה ועוד. תחום זה של טיפולי פיזיותרפיה לילדים מסייע משמעותית להתמודד עם מצבים אלו.

טיפולי פיזיותרפיה להחלמה לאחר שבר, השכיח ביניהם, שבר בקרסול – ילדים נוטים להשתולל, ולכן גם להיפצע, יותר ממבוגרים. במקרים רבים ילדים נוקעים או שוברים את קרסול הרגל, מה שעלול לגרום לבעיות שונות בהתפתחות, במידה ואינו מטופל כראוי. טיפולי פיזיותרפיה ייעודיים למצבים אלו כוללים מעקב צמוד אחר החלמת הקרסול ועבודה על אזור זה במטרה לחזקו ולהבטיח החלמה תקינה והמשך התפתחות תקני.

להתייעצות טלפונית, ללא עלות וללא התחייבות, עם מרפאה בעיסוק המתמחה בתחום התפתחות הילד התקשרו לטלפון 077-9966220. לקבלת מידע נוסף בנוגע לטיפולים בתחום התפתחות הילד, כגון פיזיותרפיה לילדים וטיפול של קלינאית תקשורת לילדים הנכם מוזמנים לבקר באתר שלנו: www.junior-therapy.co.il.

קרדיט תמונה: Junior Therapy – אסתי נעים פלד – freepik

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *