אפריל 16, 2024

עיריית תל אביב ידועה בהשקעה הרבה שלה בתושביה הוותיקים. כעת, עם תחילתה של השנה העברית החדשה, שב לפעילות מועדון "שלישי זהב". מועדון שלישי זהב פתוח לתושביה הוותיקים של העיר. הפעילות מתקיימת בלובי של בניין העירייה, ברחוב אבן גבירול 69 בין השעות 16:00 עד 19:30.

מי שיבחרו להגיע לפעילות יוכלו ליהנות משלל בילויים מגוונים כמו משחקים שונים (דמקה, שחמט, ברידג', קלפים, רמי קוב ועוד). לצד המשחקים, מי שמעדיף לא לשבת אלא לנענע את הישבן יוכל להצטרף לשיעורי הריקוד שיתקיימו במקום. כל מפגש ייפתח בהתכנסות, קצת מינגלינג וכיבוד שלאחריהם תחל הפעילות (קודם משחקים ואחר כך ריקודים).

הכיבוד יכלול פינה עם שתייה חמה וכיבוד קל. ההשתתפות בפעילות המועדון מיועדת רק לתושבי ותושבות העיר תל אביב-יפו. הכניסה לפעילות בחינם, ללא הרשמה מראש, עם זאת, היא מותנית בהצגת תעודה מזהה ותו ירוק.

במהלך חגי תשרי (ראש השנה, יום כיפור וסוכות) לא תתקיים הפעילות. יש לשים לב לתאריכים ולהתעדכן בפרסומים של העירייה באתר העירייה או באפליקציה העירונית. המקום כולל הנגשה.

עיריית תל אביב – יפו משקיעה בתושביה הוותיקים

אירועי מועדון שלישי זהב מצטרפים לעוד עשרות מועדונים, מרכזים ופעילויות משתנות ומגוונות עבור תושביה הוותיקים של העיר תל אביב-יפו. בעיריית תל אביב-יפו שינו את הגישה כלפי מושג הזקנה מתוך הבנה שתוחלת השנים עולה ומביאה איתה תופעה חדשה יחסית – אנשים שמוגדרים כ"זקנים" באופן פורמלי אך מרגישים וחיים כצעירים. המושג "צעיר" השתנה לחלוטין וכיום גם אנשים אחרי גיל 65 מעוניינים לחיות חיים מרגשים, מהנים ומלאי חוויות. תחושת שביעות רצון מאיכות החיים בקרב אזרחים ותיקים תלויה בכמה גורמים, ביניהם פעילויות פנאי ותעסוקה משמעותיות, יכולת ניידות והתניידות ומערכות יחסים משמעותיות הנותנות מענה לבדידות.

לסיכום: יותר קל להזדקן בתל אביב-יפו

התכניות השונות והפעילויות שמייצרת העירייה עבור תושביה הוותיקים מיועדות לענות על צרכים אלה ועוד. התכניות נוגעות בהגברת המפגשים והיחסים החברתיים, עידוד תעסוקה, הנגשת שירותים שונים למשפחה, לקהילה ולפרט, שילוב ושותפויות בין המדינה, העירייה, שירותי הבריאות, ארגוני מגזר שלישי, תנועות נוער, יוזמות פרטיות ועוד. כל זאת כדי לאפשר לתושבי העיר הוותיקים להרגיש שהם מוקפים באופן המיטבי ביותר. היוזמות והתכניות מתקיימות בכל רחבי העיר, בקרב כל השכונות וכל המגזרים ומאפשרות לכל מי שחפץ וחפצה לקחת בהן חלק אפשרות לעשות זאת. לפרטים על התכניות והפעילויות השונות ועל שלל מועדוני העיר ניתן להיכנס לאתר העירייה או ליישומון העירוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *