יולי 22, 2024
טיפולי שיננית בירושלים

Teeth whitening dental clinic. Closeup of a young woman with beautiful smile at the dentist.

מחלות חניכיים משפיעות על מיליוני אנשים ברחבי העולם ולעתים קרובות מובילות לאובדן שיניים אם לא מטפלים בהן. לכן, ההתקדמות בטיפולי חניכיים חוללה מהפכה בהתפתחות מצבים כאלה, והיא מציעה למטופלים תוצאות מדהימות ואיכות חיים הרבה יותר טובה. 

מחלות חניכיים הן מצבים דלקתיים המשפיעים על המבנים התומכים של השיניים, כולל החניכיים והעצם. היגיינת פה לקויה, נטייה גנטית, מצבים מערכתיים וגורמי אורח חיים תורמים להתפתחות ולהתקדמות של מחלות אלו. ללא התערבות בזמן, מחלות חניכיים עלולות להוביל לתנועתיות שיניים, לאובדן שיניים ואפילו להשלכות בריאותיות מערכתיות. לפיכך, טיפולי חניכיים יעילים הם חיוניים בשימור בריאות הפה הכללית.

טיפולי חניכיים מסורתיים

מבחינה היסטורית, טיפולי חניכיים התמקדו בעיקר בהסרת רובד מכני באמצעות הקצעת שורש (SRP), בליווי אמצעים משלימים כגון תרופות אנטי-מיקרוביאליות ואספקה מקומית של אנטיביוטיקה. SRP כולל הסרת רובד ואבן ממשטחי שיניים ומשטחי שורשים כדי לחסל פתוגנים חיידקיים ולהוביל לריפוי החניכיים. יחד עם זאת לשיטות המסורתיות יש מגבלות, במיוחד בטיפול בדלקת חניכיים מתקדמת ובטיפול באי נוחות של המטופל במהלך הטיפול.

התקדמות משמעותית בטיפול חניכיים היא הופעתן של גישות טיפול מותאמות אישית, המתאפשרות על ידי בדיקות גנטיות ורפואה מדויקת. בדיקת רגישות גנטית מאפשרת לרופאים לזהות אנשים בסיכון מוגבר למחלות חניכיים, מה שמאפשר התערבויות ממוקדות ותוכניות טיפול מותאמות. אסטרטגיות רפואה מדויקות כוללות התאמה אישית של טיפולים המבוססים על המבנה הגנטי של הפרט, הרכב המיקרוביום ותגובת המארח, תוך אופטימיזציה של תוצאות הטיפול ובריאות הפה לטווח ארוך.

טיפולי שיננית כוללים מגוון הליכים המותאמים לתת מענה לצרכי בריאות הפה האישיים. החלק המרכזי בטיפולים אלו הוא ניקוי שיניים מקצועי הכולל הסרת רובד, אבנית וכתמים ממשטחי השן. תהליך זה, המכונה אבנית וליטוש, מתבצע באמצעות מכשירים וטכניקות מיוחדות על מנת להבטיח ניקוי יסודי והברקה של השיניים.

כמה דברים שחשוב לדעת לפני טיפולי שיננית בירושלים:

  • הערכה: לפני תחילת כל טיפולי שיננית בירושלים השינניות עורכות הערכה מקיפה של בריאות הפה של המטופל אשר כוללת הערכת נוכחות רובד, הצטברות אבנית, דלקת חניכיים ומצבי פה אחרים.
  • ניקוי אבנית: ניקוי אבנית היא תהליך של הסרת רובד ומשקעי אבנית ממשטחי השן, במיוחד לאורך קו החניכיים ובאזורים שקשה להגיע אליהם. השיננית משתמשת במכשירי כף יד ומכשירי כף יד על-קוליים כדי להסיר משקעים אלה בקפידה, למנוע את הצטברותם ולמזער את הסיכון למחלות חניכיים.
  • ליטוש: לאחר ביצוע ניקוי אבנית, השיננית מצחצחת את השיניים כדי להסיר כתמי שטח ולהשיג גימור חלק ומלוטש, מה שלא רק משפר את מראה השיניים אלא גם מפחית את היצמדות הרובד, ובכך מקל על תחזוקה קלה יותר של היגיינת הפה.
  • טיפול בפלואור: במקרים מסוימים, השיננית יכולה לתת טיפול פלואוריד לחיזוק אמייל השן ולמניעת עששת. בטיפול כזה מורחים על השיניים לכה או ג'ל פלואוריד וכך מספקים הגנה נוספת מפני שחיקת חומצה וחורים בשיניים.

קרדיט לתמונות PIXABAY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *