יוני 13, 2024

ניתוח קטרקט הוא מבין הניתוחים הנפוצים היום בתחום בריאות העיניים. הוא נחשב לניתוח פשוט יחסית, ללא סיכונים ועם סבירות נמוכה לסיבוכים. ניתוח הקטרקט מתבצע בטכנולוגיה מתקדמת ומאפשר לקבל תוצאות טובות עם זמן החלמה יחסית קצר. במרפאתו של ד”ר גלעד רבינא, מומחה לניתוח קטרקט, מבהירים שההתפתחות הטכנולוגית בענף רפואת העיניים מאפשרת כיום להגיע לתוצאות מצוינות ומרחיקות לכת ולשפר את איכות חייהם של המטופלים.

ד”ר רבינא – מומחה למחלות רשתית מסביר מהו קטרקט

בעקבות התפתחות של שכבה עכורה על עדשת העין, גורם הקטרקט לירידה באיכות הראייה; עדשת העין צריכה להיות צלולה ושקופה בשביל לאפשר לאור לעבוד דרכה אל תוך העין. כאשר עדשת העין עכורה והאור לא עובר דרכה בצורה איכותית, המוח שלנו מפרש את התמונה שהוא רואה כעכורה ומטושטשת. לרוב, יתפתח הקטרקט בשתי העיניים, אך קצב התפתחות התופעה עשוי להיות שונה מעין לעין.

הופעת קטרקט קשורה לרוב בשינויים שמתרחשים בגוף בעקבות ההזדקנות, אך הוא עלול להופיע גם בעקבות מחלת הסוכרת או בעקבות שנים רבות בהן נוטל החולה תרופות שונות שפוגעות בעיניים.

גם בין אדם לאדם התפתחות המחלה שונה ואין להסיק ממקרה אחד על מקרה אחר.

עם ד”ר גלעד רבינא, מומחה למחלות רשתית: ניתוח קטרקט, בטוח ואפקטיבי

לקטרקט כמה תסמינים מרכזיים: פגיעה בראיית הלילה ובהסתגלות לשינויים באור, ראייה מטושטשת, ראייה מעורפלת וחשוכה; הקטרקט פוגע בתפקוד היומיומי ובביטחון העצמי ומעלה את הסיכויים לפציעה או לתאונה בשל הפגיעה בראייה.

לדברי ד”ר גלעד רבינא – מומחה לניתוח קטרקט, תסמינים אלו הם נורת אזהרה! במרפאתו של גלעד רבינא אפשר לאבחן בבדיקה קלינית פשוטה את מצב ראייתכם ולהפנות אתכם לניתוח קטרקט.

הבדיקה עצמה מתבססת על הרחבת האישון בעזרת טיפות ושימוש במנורת סדק. בבדיקה יבחן הרופא את עדשת העין, את מידת השקיפות של העדשה ואת איכות מעבר האור דרך העדשה לתוך העין.

ניתוח קטרקט הוא ניתוח חשוב שמלבד יתרונותיו בשיפור הראייה, מאפשר לשמור על איכות חיים; ראייה טובה משפרת את הביטחון העצמי, את תחושת המסוגלות והעצמאות – בעיקר למבוגרים מעל גיל 60. הסרת שכבת הקטרקט יכולה למנוע פציעות ותאונות שעלולות בגיל הזקנה להביא לסיבוכים ולמחלות נוספות.

לסיכום

ד”ר גלעד רבינא הוא מומחה לניתוח קטרקט ומחלות רשתית העין כגון היפרדות זגוגית ורטינופתיה סוכרתית. הוא מנתח ורופא בכיר במרכז הרפואי איכילוב. ניתוח הקטרקט יכול להועיל במצב של התדרדרות באיכות הראייה שנובעות משכבה עכורה שמכסה את עדשת העין, ולאפשר אורח חיים תקין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *