יוני 13, 2024

אולי בגלל תקופת הקורונה ואולי בגלל התפתחות העולם הטבעית, בימינו יותר ויותר אנשים מוצאים את עצמם עובדים מהבית במגוון עבודות שונות. האם הם בריאים יותר מאשר אנשים שעובדים במשרד, במפעל או בכל עבודה אחרת המצריכה יציאה מהבית? – קראו כאן.

כמה מילים על עבודה מהבית ובריאות באופן כללי

באופן כללי, אכן ישנו קשר מסוים, לפחות תיאורטי, בין בריאות מאוזנת לבין עבודה מהבית. עם זאת, אין ספק כי עבודה מהבית מציעה גמישות רבה, אבל גם עלולה לטשטש את הגבולות בין זמן עבודה לבין חיים אישיים.

לפני שנעמיק בדברים, נציין את הדבר הבא: בין אם אתה סוכן בטים או משווק דיגיטלי, בונה אתרים או גרפיקאי, שמירה על איזון בריא חיונית הן לבריאות הנפשית והפיזית, והן לפרודוקטיביות בעבודה. לכן בשורות הבאות ריכזנו עבורך מספר טיפים חשובים שיכולים לעזור לך לשמור על איזון.

5 סיבות לבריאות טובה יותר בעבודה מהבית  

ישנן כמה סיבות לכך שעבודה מהבית יכולה להוביל לבריאות טובה יותר באופן כללי. ריכזנו עבורכם 5 מהסיבות המרכזיות לכך:

  • איזון טוב יותר בין עבודה לחיים: עבודה מהבית מאפשרת גמישות רבה יותר בשעות העבודה, מה שמקל על איזון בין עבודה לחיים אישיים. במקצועות שונות ניתן להתאים את שעות העבודה לצרכים האישיים, כמו טיפול בילדים, פעילות גופנית וכו'. בסופו של דבר גמישות זו יכולה להפחית לחץ וחרדה, ולשפר את הרווחה הנפשית.
  • פחות זמן בפקקים: עבודה מהבית חוסכת זמן נסיעה יומיומי, שיכול להגיע לכמה שעות טובות בשבוע, במיוחד אם אתם מתגוררים באזור המרכז ונדרשים בבוקר לעלות על איילון.
  • פחות לחץ סביבתי: לפעמים החיים המשרדיים יכולים להלחיץ כמו הימורי ספורט בלייב, בעוד כי עבודה מהבית משמע פחות חשיפה ללחץ סביבתי במקום העבודה, כמו רעש, עומס עבודה גבוה, ויחסים בינאישיים מתוחים.
  • בריאות פיזית: עבודה מהבית מאפשרת יותר הזדמנויות לפעילות גופנית במהלך היום. ניתן לקחת הפסקות קצרות למתיחות, הליכה, או אימון קצר, כאשר ניתן גם לשלב פעילות גופנית בשגרת היום, כמו טיפוס במדרגות במקום שימוש במעלית, או עבודה בעמידה.
  • אכילה בריאה יותר: עבודה מהבית מקלה על הכנת ארוחות בריאות בבית, במקום לאכול בחוץ או להסתמך על מזון מהיר. בין אם אתם עושים קידום בגוגל או עובדים בתחום אחר מביתכם, ניתן לתכנן את הארוחות מראש, לבחור מרכיבים טריים ובריאים וכו'.

כמה מילות סיכום בנושא של עבודה מהבית

לסיכום, עבודה מהבית יכולה לשפר את מצב הרוח כתוצאה מאיזון טוב יותר בין עבודה לחיים אישיים, פעילות גופנית מוגברת, אכילה בריאה יותר ושינה משופרת.

אבל, חשוב למצוא את התחום שבאמת עושה לכם את זה, כדי שאתם לא תישחקו עם הזמן. עבודה מהבית יכולה להיראות כמו איזשהו חלום נכסף, אבל האמת היא שיש משהו שהוא גם מתיש בעבודה מהסוג הזה. לכן חשוב למלא את חייכם בהיבטים שונים ומגוונים כמו פעילויות ספורט, מפגשים חברים וכו'.

קרדיט תמונה: PIXABAY

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *